Slaskie biegi gorskie
photo

I Otwarte Mistrzostwa Katowic w Biegu Górskim

25 maja 2019r.

Dwa dystanse: 5 i ponad 10 km + bieg dla dzieci

Hałda w dzielnicy Kostuchna, drugie wzniesienie w stolicy woj.śląskiego

21-05-2019

Zapraszamy do lektury komunikatu przedstartowego. Gdyby po jego lekturze, coś jeszcze było niejasne, prosimy dzwonić na nr podany na końcu komunikatu.

Komunikat Techniczny – I Mistrzostwa Katowic w Biegu Górskim

Poniżej zdjęcie z dzisiejszego poranka. Ostatnie szlify trasy. W piątek będziemy jeszcze usuwać konary leżące na trasie, przycinać trawę w kilku miejscach...

photo

19-05-2019

Dzisiaj mija ostatni dzień zapisów internetowych. Tych, którzy nie zdążyli zapisać się w tenże sposób, zapraszamy w dniu zawodów, do biura imprezy. Wtedy to już będzie zdecydowanie ostatnia okazja do zapisania się na I Mistrzostwa Katowic w Biegu Górskim :).

A we wtorek, 21 maja, zapraszamy ponownie na naszą stronę, ukaże się tutaj komunikat techniczny a w nim, wszystkie potrzebne informacje o biegu: parkingi, dokładny program imprezy, etc...

photo

12-05-2019

Przypominamy, że do 12 maja obowiązuje drugi poziom wartości wpisowego. Warto mieć na uwadze tę datę.

Ogólne zapisy internetowe trwają do 19 maja (niedziela), później już tylko w dniu zawodów.

photo

29-04-2019

Informacje o trasie długiej
W chwili obecnej ok. 12 km w poziomie i ponad 300 metrów w pionie (piszemy „ok”, ponieważ co wizyta w terenie to coś zmieniamy, a to bardziej w lewo, a to tu jeszcze pętelka, itd...). Do połowy maja na pewno zdecydujemy się na ostateczną wersję :).
Jak widać na poniższym planie, poza hałdą na Kostuchnie, w planach jest jeszcze hałda w Murckach i trzy piramidy w środku lasu :).

photo

04-04-2019

Przedstawiamy krótką trasę naszych Mistrzostw. Według poniższego rysunku wychodzi 4 km i 700 metrów, ale postaramy się, żeby w dniu zawodów była "piątka" :). Po najbliższym weekendzie podamy szczegóły co do długiej trasy. Stay tuned.

photo

27-03-2019

Dzień dobry / cześć,

rozpoczynamy przygotowania do organizacji I Mistrzostw Katowic w Biegu Górskim. Zawody odbędą się w dzielnicy Kostuchna, na tamtejszej hałdzie przy Kopalni Węgla Kamiennego Boże Dary. Miejsce to – naszym zdaniem – to jedna z ładniejszych miejscówek do biegania w całych Katowicach (spójrzcie tylko do zakładki „galeria”). Wszystkich zawodników zapraszamy do przyjazdu z rodzinami, przyjaciółmi; zabierzcie ze sobą karimaty, koce, widok z hałdy na Kostuchnie sięga aż po Tatry!

Do zobaczenia 25 maja br.

Organizatorzy

---------------------

Partnerzy