Slaskie biegi gorskie
photo

I Otwarte Mistrzostwa Katowic w Biegu Górskim

25 maja 2019r.

Dwa dystanse: 5 i ponad 10 km + bieg dla dzieci

Hałda w dzielnicy Kostuchna, drugie wzniesienie w stolicy woj.śląskiego

28-05-2019

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Państwu za udział w naszym biegu. Mamy nadzieję, że trasa się Państwu podobała i przy okazji imprezy odkryli Państwo nowe miejsce do mocnych treningów, w momencie gdy nie ma czasu podjechać w Beskidy :).

Wyniki dostępne są na stronie operatora pomiaru czasu, TUTAJ.

Galerie dostępne są na naszym Facebooku (do zobaczenia bez logowania nawet dla osób, które nie mają konta na tymże portalu społecznościowym). Wejście do Facebooka po prawej stronie (ponad logotypami organizatorów biegu).

Na koniec, zapraszamy również Państwa na kolejne nasze imprezy:

12 czerwca zapraszamy na bieg na orientację z cyklu „Parki i Lasy Katowic”. Warto się przekonać że bieg z mapą i kompasem nie jest tak trudny jak go malują... Średnio na imprezie startuje blisko 200 osób, a najmłodsi mają po kilka lat :). Strona imprezy TUTAJ

28 września zapraszamy z kolei do Węgierskiej Górki, na zawody z cyklu „Silesia Race”. To również impreza spod znaku mapy i kompasu, a wystartować można na Sportowej Grze Miejskiej, trasach pieszych 25 i 50 km (Puchar Polski w Pieszych Maratonach na Orientację), trasie rowerowej 50 km i tzw. rajdach przygodowych (pieszo, rowerem i kajakiem) 60 i 125 km. Strona imprezy TUTAJ.

21-05-2019

Zapraszamy do lektury komunikatu przedstartowego. Gdyby po jego lekturze, coś jeszcze było niejasne, prosimy dzwonić na nr podany na końcu komunikatu.

Komunikat Techniczny – I Mistrzostwa Katowic w Biegu Górskim

Poniżej zdjęcie z dzisiejszego poranka. Ostatnie szlify trasy. W piątek będziemy jeszcze usuwać konary leżące na trasie, przycinać trawę w kilku miejscach...

photo

19-05-2019

Dzisiaj mija ostatni dzień zapisów internetowych. Tych, którzy nie zdążyli zapisać się w tenże sposób, zapraszamy w dniu zawodów, do biura imprezy. Wtedy to już będzie zdecydowanie ostatnia okazja do zapisania się na I Mistrzostwa Katowic w Biegu Górskim :).

A we wtorek, 21 maja, zapraszamy ponownie na naszą stronę, ukaże się tutaj komunikat techniczny a w nim, wszystkie potrzebne informacje o biegu: parkingi, dokładny program imprezy, etc...

photo

12-05-2019

Przypominamy, że do 12 maja obowiązuje drugi poziom wartości wpisowego. Warto mieć na uwadze tę datę.

Ogólne zapisy internetowe trwają do 19 maja (niedziela), później już tylko w dniu zawodów.

photo

29-04-2019

Informacje o trasie długiej
W chwili obecnej ok. 12 km w poziomie i ponad 300 metrów w pionie (piszemy „ok”, ponieważ co wizyta w terenie to coś zmieniamy, a to bardziej w lewo, a to tu jeszcze pętelka, itd...). Do połowy maja na pewno zdecydujemy się na ostateczną wersję :).
Jak widać na poniższym planie, poza hałdą na Kostuchnie, w planach jest jeszcze hałda w Murckach i trzy piramidy w środku lasu :).

photo

04-04-2019

Przedstawiamy krótką trasę naszych Mistrzostw. Według poniższego rysunku wychodzi 4 km i 700 metrów, ale postaramy się, żeby w dniu zawodów była "piątka" :). Po najbliższym weekendzie podamy szczegóły co do długiej trasy. Stay tuned.

photo

27-03-2019

Dzień dobry / cześć,

rozpoczynamy przygotowania do organizacji I Mistrzostw Katowic w Biegu Górskim. Zawody odbędą się w dzielnicy Kostuchna, na tamtejszej hałdzie przy Kopalni Węgla Kamiennego Boże Dary. Miejsce to – naszym zdaniem – to jedna z ładniejszych miejscówek do biegania w całych Katowicach (spójrzcie tylko do zakładki „galeria”). Wszystkich zawodników zapraszamy do przyjazdu z rodzinami, przyjaciółmi; zabierzcie ze sobą karimaty, koce, widok z hałdy na Kostuchnie sięga aż po Tatry!

Do zobaczenia 25 maja br.

Organizatorzy

---------------------

Partnerzy